Kim jesteśmy


Vicky i Chris Whitworth to dwójka rodowitych Anglików, którzy od lat mieszkają w Polsce. Przez ponad 30 lat mieszkaliśmy i pracowaliśmy w Yorkshire. Następnie Chris przeprowadził się do Londynu. 5 lat temu pobraliśmy się w Bielsku-Białej, w mieście na południu Polski. Mamy biuro i salę lekcyjną w Wapienicy, z dostępem do wszelkich udogodnień i niezbędnego sprzętu. Korzystamy z oprogramowania Windows i jesteśmy ekspertami od Linuxa. Oboje mamy doświadczenie w dziedzinie nauk ścisłych i technologii. Poniżej postaramy się pokrótce opisać naszą ofertę. Na życzenie udostępnimy też pełne CV zgodnie z angielskim standardem, które zawiera także informację o naszych zainteresowaniach (Jeśli potrzebujesz pomocy ze stworzeniem CV w języku angielskim, to również zapraszamy!)


Chris


Chris jest konsultantem biznesowym i w naszej firmie odpowiada za wsparcie techniczne. Ma doświadczenie w takich dziedzinach jak elektronika, inżynieria mechaniczna i elektryczna, biologia i badania naukowe, inżynieria środowiskowa i chemiczna oraz doradztwo biznesowe. Pracował w brytyjskim stowarzyszeniu badań biologicznych, w przemyśle elektronicznym oraz w wodociągach. Przez 27 lat zajmował się różnymi rzeczami: zaczynał w laboratorium chemicznym jako technik, by po jakimś czasie awansować na kierownika wartych miliony funtów projektów badawczych, a następnie brał udział w określaniu Międzynarodowych Standardów Miar. Później wykładał zarządzanie zasobami ludzkimi, strategię i marketing, głównie na brytyjskich uczelniach. Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz monografii na temat przedsiębiorstw społecznych.


Vicky


Pochodzi z Yorkshire na północy Anglii. To Vicky jest głową naszej firmy. Ma doświadczenie w dziedzinie nauk medycznych i opieki nad pacjentem, inżynierii i technologii (w tym również w obszarach takich jak budownictwo czy mechanika), nauk o środowisku, przemysłu tekstylnego, sztuki oraz muzyki. Zajmowała się korektą i redakcją tekstów. Ma też doświadczenie w dziedzinie rozwoju przedsiębiorstw, fizyki medycznej (szpitale w Yorkshire), pracowała w brytyjskich wodociągach, w narodowym muzeum fotografii, w filmie i telewizji, w polskich szkołach językowych, w edukacji szkolnej oraz w wielu innych sektorach. Grała też w orkiestrze na flecie - i nadal na nim gra, tyle że dla przyjemności.